תואר שני בהנדסת מכונות

לימודי תואר שני בהנדסת מכונות מרחיבים את כישורי המחקר, הביצוע, הניתוח והיישום של הסטודנטים. מאחר והנדסת מכונות היא אחד התחומים הרחבים והמקיפים ביותר, וגם הותיקים ביותר, של מקצועות ההנדסה, התואר השני מאפשר להעמיק את הידיעות במסלול ההתמחות שנבחר במהלך התואר הראשון או ליצור חפיפה בין שני תחומי התמחות קרובים. דבר זה מעניק יתרון משמעותי בשוק העבודה ומאפשר להמשיך למחקר באקדמיה.

בין המסלולים המוצעים כתואר שני נמצאות ההתמחויות הנדרשות ביותר של התחום: מכטרוניקה, רובוטיקה, אופטיקה בדגש על מכונות, מיקרו מערכות, ביו הנדסה.

בישראל רוב המכללות אינן מציעות תארים מתקדמים. לימודי הנדסה לתואר שני מתקיימים בעיקר במסגרת אחת האוניברסיטאות.

לימודי תואר שני בהנדסת מכונות – M.sc

תואר שני בתחום הנדסת מכונות – M.sc הוא תואר מוסמך במדעים (שנקרא גם מגיסטר במדעים). דרישות התואר השני משתנות ממוסד למוסד אך הן כוללות עמידה בתנאי קבלה, השלמת לימודים אם נדרש, ועמידה בכל חובות התואר. חובות אלו נחלקות בין חובות אקדמיות כגון צבירת נקודות זכות, הגשת מטלות, והגשת עבודת גמר או תזה, לבין חובות כלליות ומשמעתיות שכוללות נוכחות בשיעורים בהתאם לתקנון, עמידה בלוח הזמנים האקדמי והישמעות לתקנוני וכללי מוסד הלימודים.

M.sc בהנדסת מכונות הוא תואר שני נדרש ומבוקש. הודות לחפיפה הגבוהה בין תחום הנדסת המכונות לתחומים הנדסיים אחרים, ניתן לעבור מתואר ראשון בתחום הנדסי אחר לתואר שני בהנדסת מכונות בקלות יחסית.

מוסדות לימודים

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב